سبوس برنج درجه یک

صادرات آرد و سبوس برنج خوراکی و دامی

آیا با خواص آرد و سبوس برنج آشنا هستید؟ آیا می دانستید این محصول به سبب مصارف خوراکی و دامی فراوان یکی از مهمترین اقلام جهت صادرات است؟

آرد و سبوس برنج چیست؟

برنج محصولی است که فراورده های مختلفی دارد. از پوسته چسبیده به برنج (قهوه ای رنگ) تا پوسته خارجی برنج همگی قابل مصرف هستند. پوسته خارجی برنج که در بازار با نام های سبوس تک کوب و دو کوب موجود می باشد، به روش های سنتی و کامپیوتری تولید می گردد.

فراورده دیگر برنج، آرد برنج است که از پوسته چسبیده به برنج حاصل شده و مقداری برنج نیز به آن قاطی شده است. این محصول از ارزش غذایی بالایی برخوردار است.

موارد مصرف آرد و سبوس برنج

سبوس برنج علاوه بر استفاده گسترده در خوراک دام و طیور، در کوره های تولید زغال نیز استفاده می گردد. البته برای تولید زغال از نوع درشت تر سبوس به نام شلتوک استفاده می شود.

آرد برنج به سبب ارزش غذایی بالا و کیفیت مناسب، علاوه بر خوراک دام و طیور، جایگاه ویژه ای نیز در خوراک انسان دارد. آرد برنج هم در مصارف دارویی و هم مصارف غذایی کاربرد دارد.

انواع سبوس برنج

صادرات آرد و سبوس برنج

همانطور که اشاره شد، آرد و سبوس برنج کاربردهای متنوعی دارند. آرد برنج خصوصا در صنعت شیرینی پزی از طرف کشورهایی نظیر عراق خواهان زیادی دارد.