ترانزیت جو سفید به عراق

ترانزیت جو سفید کیسه شده به عراق

گروه تولیدی و بازرگانی کهن در راستای تامین اقلام مورد نیاز کشور های همسایه ترانزیت جو سفید کیسه شده به عراق را در دستور کار خود قرار داده است.

در طی خشکسالی های اخیر در کشور عراق تقاضا برای محصولات کشاورزی از جمله جو و ذرت با افزایش همراه بوده است. بخش زیادی از این تقاضا از کشور ایران تامین می گردد.

کیفیت جو سفید ترانزیت

ترانزیت جو به عراق

با توجه به ممنوعیت برخی از محصولات کشاورزی از جمله جو از سوی وزارت جهاد کشاورزی، به ناچار نیاز کشورهای همسایه باید از طریق ترانزیت و محصولات کشورهای دیگر نظیر روسیه تامین گردد.

فروش محصولات در داخل کشور با صادرات این محصولات تفاوت های دارد. از مهمترین این تفاوت ها می توان به بحث نوع بسته بندی اشاره نمود. محصولات صادراتی باید کیسه شده و دارای برچسب بوده و نوع محصول، تاریخ تولید و انقضا مشخص باشد.

جو سفید ترانزیت

نحوه پرداخت پول در ترانزیت جو

ترانزیت و صادرات به دو صورت قابل انجام است. نوع اول محصول کیسه شده و تحویل مرز نظیر مرز باشماق یا تحویل کشور عراق نظیر شهر اربیل انجام می شود. در این حالت صد در صد مبلغ در صرافی پول سپاری شده و بعد از تحویل هر بار، مبلغ به ازای آن آزاد می گردد.

نحوه دیگر به صورت cfr و تحویل بنادر ایران است. در این حالت در صورت موجود بودن بار جهت ترانزیت مبلغ بایستی کامل پرداخت شود و بارگیری و حمل به عراق نیز بر عهده خریدار می باشد.

قیمت جو ترانزیت

با توجه به حالت های ممکن قیمت جو نیز متفاوت است. علاوه بر این نرخ ارز نیز بر قیمت نهایی تاثیر گذار است و خریداران می بایست قبل از اقدام جهت خرید قیمت نهایی را با همکاران ما در بازرگانی کهن چک نمایند.