سبوس برنج امروز

افزایش بی سابقه قیمت سبوس برنج

آیا با افزایش بی سابقه قیمت سبوس برنج در بازار خوراک دام و طیور مواجه شده اید؟ علت این افزایش قیمت به چه مواردی بر می گردد؟

سبوس برنج محصولی است که به دلیل خواص منحصر به فرد و قیمت مناسب توانسته است جایگاه مناسبی را در بازار دام و طیور پیدا نماید. این محصول می تواند با توجه به مورد استفاده آن با درصد های مختلفی در جیره های غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

انواع سبوس برنج

از آنجا که نوع دستگاه های شالی کوبی متفاوت است، فراورده های برنج نیز در انواع مختلفی تولید می گردد. علاوه بر تنوع در نحوه تولید خود پوسته برنج نیز که به دو دسته پوسته بیرونی و داخلی تقسیم می شود نیز در این تنوع نقش دارد.

پوسته چسبیده به برنج که قهوه ای رنگ است پس از پودر شدن با نام آرد برنج در بازار شناخته می شود که از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و در جیره های مختلف قابلیت جایگزین شدن دارد.

پوسته بیرونی برنج با توجه به روش تولید به انواع کامپیوتری و سنتی تقسیم می گردد. این نوع از سبوس اگرچه ارزش غذایی بالایی ندارد اما با توجه به قیمت پایین آن مورد توجه جیره نویسان قرار می گیرد.

قیمت آرد و سبوس برنج

افزایش قیمت اقلام مصرفی در حوزه خوراک دام و طیور بر قیمت آرد و سبوس برنج نیز تاثیر گذاشته است. سبوس برنج دو کوب در یک افزایش بی سابقه با نرخ صعودی تقریبا سه برابری همراه بوده که در سال های اخیر شاهد آن نبوده ایم.

با این وجود با توجه به تقاضای زیاد برای این محصولات از فروش آن کاسته نشده و مشتریان زیادی را همچنان دارد. در این بین توجه به خالص بودن آرد و سبوس برنج با توجه به تقلب هایی که در بازار وجود دارد، بسیار مهم است.