بنتونیت خوراک دام

خرید انواع تفاله خرما ارزان

انواع تفاله برای خرید خوراک دام کدام است؟ آیا ارزان بودن این محصول بعلت کیفیت ضعیف آن است؟ از بین تفاله خرما و چغندر کدام یک بهتر است؟

تفاله ها جزء دسته بندی خوراک های ارزان قرار دارند. این محصولات دارای از ضایعات کارخانه های شیره سازی، لواشک و کامپوت و… تولید شده و جزء ضایعات آن ها محسوب می شوند.

البته این غیرقابل مصرف بودن فقط برای انسان مطرح است.

آیا تفاله ها برای خوراک دام مضر هستند؟

طرح استفاده از این دور ریزها و کاهش آلودگی محیط و همچنین استفاده از دور ریز میوه ها و پسماند غذایی در گذشته بعنوان خوراک دام و طیور سبب شد تا آزمایشات گسترده ای در این حوزه انجام شود و پرده از خواص و فواید انواع تفاله برای جیره دام طیور بردارد.

تامین انرژی، وجود الیاف قابل هضم، خوش خوراک بودن و در برخی از انواع آن تامین پروتئین و قند از جمله موارد مهمی است که تفاله ها به ارمغان می آورند.

تفاله خرما را تا چند درصد در جیره غذایی جایگزین کنیم؟

تفاله خرما با سطح انرژی بالا، پروتئین و فیبر خوب یکی از بهترین انواع تفاله بوده و می تواند تا 35% در جیره جایگزین جو شود.این محصول با توجه به خواصی که دارد باعث افزایش راندمان تولید در دام های پرواری می شود.

علاوه بر جو تفاله خرما جایگزین مناسبی برای درصدی از ذرت و سویا می باشد که خوش خوراکی آن این تصمیم برای جایگزینی را تشدید می کند. گرچه در این میان نباید از قیمت پایین این محصول نسبت به محصولات زراعی غافل شد.

زیرا اهمیت قیمت تامین خوراک دام با توجه به اینکه 70% هزینه های دامداری ها برای خوراک می باشد، تصمیم گیری برای انتخاب خوراک را بسیار تحت الشعاع قرار می دهد.

تفاله خرما یا تفاله چغندر؟

همانطور که نمی توان بین جو و ذرت یکی را انتخاب کرد، بین این دو نوع تفاله نیز انتخاب بسیار سخت است.

هر کدام از این دو نوع تفاله دارای ویژگی های منحصربفرد بوده که می بایست با توجه به نیاز جیره یکی از آن ها را جایگزین کنیم.

برای خرید انواع تفاله و سایر اقلام خوارک دام و طیور می توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.