دان مرغ بومی

خرید عمده ارزانترین دان مرغ پلت تهران

بسیاری از مرغداران بومی به دنبال ارزانترین دان مرغ پلت تهران هستند. خرید عمده دان آماده توسط بازرگانی کهن برای متقاضیان این محصول فراهم شده است.

پرورش مرغ علاوه بر اینکه یک صنعت و یک محل سرمایه گذاری به حساب می آید و می توان با برنامه ریزی درآمد زیادی کسب نمود، همچنین می تواند برای عده ای جنبه تفریحی و فعالیتی از روی علاقه باشد.

افرادی هستند که با پرورش و نگهداری تعدادی مرغ و خروس ضمن استفاده از گوشت و تخم مرغ آنها، از نگهداری آنها لذت نیز می برند. تهیه خوراک این مرغ ها از دغدغه های اصلی این افراد می باشد.

انواع دان مرغ

مرغ ها با توجه به هدف پرورش به دان های مختلفی نیاز دارند. تفاوت اول در دان مرغ های گوشتی و تخمی است. خود مرغ های گوشتی به دو دسته صنعتی و بومی تقسیم می شوند. مرغ های گوشتی بومی یا رنگی با توجه به طولانی بودن زمان پرورش آنها، نیازی به خوراک های گران قیمت مرغ های صنعتی ندارند.

دان مرغ تخمی با توجه به نژاد آنها متفاوت است. مرغ های تخمگذار تا قبل از مرحله تخمگذاری بهتر است از دان مخصوص مرغ تخمگذار استفاده نمایند. استفاده از دان های متفرقه ممکن است شروع زمان تخمگذاری را به تاخیر اندازد.

خرید دان مرغ آماده

میزان تقاضا با توجه به تعداد مرغ ها می تواند متفاوت باشد. قاعدتا هر چه مقدار تقاضا بیشتر باشد، قیمت نیز مناسب تر خواهد بود. با توجه به اینکه بارگیری بازرگانی کهن به صورت مستقیم از کارخانه می باشد، حداقل میزان خرید بر اساس 500 کیلوگرم تصویب شده است.