فروش جو روس

فروش مستقیم جو داخلی خشک و باکیفیت

خرید مستقیم جو داخلی برای دامدار به صرفه تر است یا خارجی؟ آیا تمام مراکز فروش جو خشک و باکیفیت ارائه می دهند یا مقدار رطوبت آنها متفاوت است؟

با آغاز برداشت جو در شهرهای مختلف کشور بالطبع تقاضا نیز برای خرید جو داخلی بالا میرود. مسئله اصلی در این مقطع میزان رطوبت جو های برداشت شده است که در این بین با مشکلاتی نیز همراه می گردد.

میزان رطوبت جو داخلی

جو داخلی معمولا طرفداران بیشتری نسبت به جو خارجی دارد البته به شرطی که رطوبت نداشته باشد. یکی از نگرانی های همیشگی خریداران جو داخلی خصوصا در اوایل فصل برداشت میزان رطوبت بالا و وجود دانه ها سبز در جو است که همین امر تردید هایی را در انتخاب این محصول به وجود می آورد.

رطوبت جو داخلی

همانگونه که در تصویر مشاهده می شود جو های برداشت شده از برخی زمین های کشور به صورتی است که شامل دانه های سبز است. رطوبت بالا سبب می شود بعد از مدتی نگهداری جو شکل اولیه خود را از دست داده و مقداری لاغر شود.

جو داخلی باکیفیت

وجود رطوبت در همه زمین ها و همه مناطق کشور به صورت ثابت نیست. اگرچه برخی از جو های برداشتی مناطقی از کشور نظیر قم، قزوین و … با رطوبت همراه است اما جو هایی نیز هستند که کاملا خشک بوده و از درجه کیفیت بالایی برخوردارند.

با توجه به این تنوع کیفیت، پیشنهاد می شود همواره از مراکزی خرید شود که محصولات خود را به شرط تخلیه و کیفیت به فروش می رسانند. جو های دارای رطوبت و خشک از نظر قیمت نیز تفاوت زیادی با هم دارند.