کنجاله زیتون

مصرف کنجاله زیتون در خوراک دام

آیا مصرف کنجاله زیتون در خوراک دام و طیور مشکلی ندارد؟ چه خواص و ویژگی هایی موجب تمایز این محصول شده است؟ آیا قیمت این محصول در مقایسه با خواص آن مناسب است؟

دامداری ها به منظور بقای خویش به دنبال جایگزین کردن مواد استفاده شده در جیره با خوراک هایی هستند که ضمن کاهش قیمت، اثر منفی بر رشد و تولید دام نداشته باشد. یکی از محصولاتی که تحقیقات نشان می دهند، رسیدن دامداران به این هدف را نزدیک می کند، کنجاله زیتون است.

آنالیز کنجاله زیتون

یکی از ویژگی های مهم کنجاله زیتون فیبر بالای آن است. از آنجا که غلات فیبر پایینی دارند، مصرف این محصول می تواند نتایج مثبت زیادی در دستگاه گوارش دام داشته باشد. علاوه بر این کنجاله زیتون شامل حدودا 8.58 درصد پروتئین، 3.58 درصد چربی و 4.6 درصد خاکستر است.

میزان مصرف کنجاله زیتون در جیره های غذایی

محصولات ارزان قیمت را تا زمانی که در روند رشد و میزان تولید دام تاثیر منفی نداشته باشد، می توان جایگزین نمود. به طور کلی کنجاله زیتون می تواند 35 تا 45 درصد در خوراک شترمرغ، 25 تا 30 درصد در دام های بزرگ، 20 تا 25 درصد در دام های کوچک، 8 تا 10 درصد در طیور تخمگذار و تا 8 درصد در طیور گوشتی جایگزین شود.

گاد و همکاران در سال 2008 نشان دادند که مصرف کنجاله زیتون تا 25 درصد در جیره گوساله هیچ گونه تاثیر منفی بر رشد روزانه آن ندارد.

کنجاله زیتون خوراک دام

قیمت کنجاله زیتون

قیمت این محصول با توجه به فصل سال و کیفیت آن متفاوت است. از طریق عضویت در کانال تلگرام گروه تولیدی و بازرگانی کهن و یا ارتباط با کارشناسان این مجموعه می توانید قیمت روز این محصول را دریافت نمایید.