کنجاله گلرنگ تامین پروتئین

خرید کنجاله گلرنگ منبع تامین پروتئین جیره

با افزایش قیمت کنجاله سویا و کمبود سبوس، خرید کنجاله گلرنگ منبع تامین پروتئین جیره با تقاضای زیادی از سوی خریداران مواجه شده است.

افزایش قیمت خوراک دام و طیور در هفته های اخیر سبب شده تا بسیاری از دامداران و مرغداران به فکر پیدا کردن جایگزینی برایی خوراک های رایج باشند. از جمله محصولاتی که در این حوزه تهیه کردنشان با مشکل مواجه شده است، سویا و سبوس است.

کنجاله گلرنگ خوراک دام و طیور

کنجاله گلرنگ گیاهی از خانواده مرکبات است. از این محصول در دسته خوراک های دارای پروتئین نام برده می شود. در جیره جوجه می توان کنجاله گلرنگ را با اضافه کردن لیزین تا 50 درصد جایگزین کنجاله سویا نمود.

آنالیز کنجاله گلرنگ

هر ماده خوراکی جهت استفاده علمی در جیره باید دارای آنالیز مشخص باشد. ماده خشک کنجاله گلرنگ 91 درصد است. پروتئین خام این محصول 19 و الیاف خام آن 40 درصد است. اما باید توجه داشت فسفر، نشاسته و لیزین آن صفر است.

کنجاله کلرنگ جایگزین سویا

پروتئین کنجاله گلرنگ در مقایسه با سویا بسیار پایین تر است. همچنین گلرنگ در مقایسه با سویا از نظر لیزین، متیونین و ایزولوسین نیز پایین است. در مقابل بیوتین و نیاسین آن مقدار مناسبی است. آهن کنجاله گلرنگ از سویا بالاتر اما از نظر ویتامین ها نیز ضعیف تر است.

کنجاله گلرنگ کمی طعم تلخی دارد و از این رو باید به صورت ترکیبی با سایر خوراک ها مصرف شود.

با افزایش قیمت محصولاتی نظیر سویا و سبوس گندم، فروش کنجاله گلرنگ در دستور کار بازرگانی کهن قرار گرفته است.